Fotky a videa

Vyvážená strava

Ochutnávky zdravých a výživných pokrmů jsou plné kombinací a potravin, které nejsou v běžných domácnostech zatím tak často používaná a při ochutnávání diskutujeme o přínosech té či oné potraviny nebo kombinace potravin. Jídla jsou barevná, chuťově i výživově pestrá a obsahují v kompletní kombinaci všechny důležité makro i mikroživiny pro podporu funkce celého těla.

Tělesná kondice

Při spolupráci ukazuji přínos pestrosti a rozmanitosti i u tělesných cvičení, kdy je třeba rozvíjet celkovou tělesnou kondici – jednak aerobní vytrvalost (kardiotréninky jako třeba běh, plavání, kolo, veslování apod., v potřebné tepové frekvenci), tak i rozvoj síly (cvičení s činkami nebo vlastní vahou), rychlosti (anaerobní cvičení, sprinty), tak celkovou obratnost a flexibilitu (protažení, jóga, automasáž rolerem apod.)

Vnitřní skladba těla

Vlastním a denně používám profesionální váhu Tanita a k tomu potřebný SW – to vše nám s klienty pomáhá analyzovat tělo zevnitř (metabolický věk, celkový a viscerální tuk, tělesná voda, svaly, kosti apod.) a následně díky vitálním návykům s úžasem sledujeme, jak se tělo zevnitř uzdravuje, což se projevuje i na zlepšujících se vzájemných poměrech tuků, vody a svalů. Součástí monitoringu je i pravidelné měření krevního tlaku a klidové tepové frekvence – jako další důležité ukazatele celkové kondice a zdraví zevnitř (cévy, srdce).

Otužování a NABOSO

Vlastní zkušenost i řada nejen vědeckých poznatků potvrzují pozitivní účinky chůze a běhu naboso a také pravidelného otužování – minimálně formou pravidelně studené sprchy. Oba koncepty velkou měrou pozitivně přispívají k celkové odolnosti organismu, posílení obranyschopnosti těla, prokrvení, aktivní detoxikaci, pozitivním změnám v myšlenkách a tedy i aktivaci “šťastných” hormonů, díky kterým pak tělo lépe regeneruje, uzdravuje se a posiluje.o.

Duševní hygiena

Ve zdravém těle zdravý duch a v podstatě neexistuje nemoc, která by se týkala jenom těla, vždy to nějak souvisí s naší duší / myslí / podvědomím. Proto nedílnou součástí spolupráce je i hledání skutečných příčin případných zdravotních obtíží a společně s tělem postupně uzdravujeme i duši a šrámy z minulosti. Vysvětluji obrovskou moc mysli a myšlenek, které samy o sobě dokáží nastartovat pozitivní změny v těle díky propojení mozku, hormonálního systému a neuropřenašečů – tělo a mysl jsou propojené a tento tandem dokáže dělat “zázraky”.